ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Na Informačním portálu pro veřejnost můžete položit dotaz lékaři či lékárníkovi.

Před vyplněním formuláře pro zaslání dotazu se prosím seznamte s níže uvedenými informacemi:

 1. Tato služba v žádném případě nenahrazuje osobní konzultaci s lékařem či lékárníkem!
 2. Pokud Váš problém vyžaduje rychlé řešení, vyhledejte prosím co nejdříve lékařské ošetření nebo se poraďte s lékárníkem.  
 3. Jednotliví odborníci, tj. lékaři a lékárníci, mohou odpovědět pouze na dotazy v rámci své odbornosti. Dotazy příslušející lékařům jiných odborností nebude bohužel možné touto cestou zodpovědět.
  Na Vaše dotazy mohou podle zaměření odpovídat:
  1. Prof. MUDr. Zdeněk Doležel, CSc., přednosta Pediatrické kliniky Fakultní nemocnice Brno
  2. MUDr. Stanislav Konštacký, CSc., Katedra všeobecného lékařství a urgentní medicíny, Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, Hradec Králové
  3. Mgr. Jana Holfeuerová, farmaceut
  4. Mgr. Lada Mrázková, farmaceut
 4. Pokud se Váš dotaz týká jiné odborné oblasti, obraťte se s dotazem osobně na příslušného lékaře nebo na Vašeho ošetřujícího lékaře.
 5. Pokud máte jiný dotaz, zašlete jej, prosím, pracovníkům Informačního střediska SÚKL!
  Formulář pro zaslání dotazu pracovníkům Informačního střediska SÚKL je dostupný zde.
 6. V případě, že součástí Vašeho dotazu odborníkovi budou informace, jejichž charakter odpovídá hlášení nežádoucího účinku léku, bude Váš dotaz zaslán také farmakovigilančnímu oddělení SÚKL, které takováto hlášení zpracovává a eviduje.
  Formulář pro hlášení nežádoucího účinku je dostupný zde.
 7. Položením dotazu souhlasíte s jeho pozdějším anonymním zveřejněním spolu s odpovědí na Informačním portálu pro veřejnost www.olecich.cz. Vyplněním a odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (emailové adresy). Při zpracování osobních údajů SÚKL dbá na dodržování zásad zabezpečení a důvěrnosti zaručující soulad se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
  Na již zodpovězené dotazy se můžete podívat zde.
 8. Odpověď na Váš dotaz Vám bude zaslána v nejbližším možném termínu, zpravidla do 5-7 dnů, nejpozději však do 14 dnů, a to v závislosti na náročnosti dotazu a také počtu dotazů zodpovídaných daným odborníkem.


Pokud souhlasíte s uvedenými podmínkami, položte svůj dotaz pomocí FORMULÁŘE.

Klinické studie