ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Portál Olécích.cz

Portál Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) pro širokou veřejnost www.olecich.cz přináší garantované informace o lécích dostupných v České republice, stejně jako přehled schválených lékáren a klinických studií. Představuje vám očkovací kalendář, kalendář pro cestovatele a mnoho dalších informací a odpovědí na otázky, které vás z oblasti léčiv zajímají.

Co vám přináší portál www.olecich.cz?
Informace, zprávy a zajímavosti z oblasti léků. Získáte přístup do oficiální databáze léků, která zahrnuje nejen všechny schválené léky, ale i bližší údaje o jejich složení, dostupnosti na trhu, způsobu výdeje a mnoho dalších informací. U každého léku je k dispozici příbalový leták a souhrn informací o přípravku. V databázi lékáren si pak můžete vyhledat lékárnu, kterou máte nejblíž svému bydlišti. Sekce klinických studií vám zase pomůže při hledání informací o hodnocení léků, která slouží k prokázání bezpečnosti, účinnosti nových léků. Veškeré informace jsou objektivní a garantované SÚKL.

Očkovací kalendář a Kalendář pro cestovatele
Interaktivní aplikace s přehledem povinných i nepovinných očkování a také těch, které jsou doporučeny Světovou zdravotnickou organizací před cestou do zahraničí. V kalendářích můžete vyhledávat podle různých kritérií, ale zároveň je zde dostupný i popis základního očkovacího schématu a samozřejmě i podrobnější informace o jednotlivých vakcínách v podobě příbalové informace.

Kniha Příběhy léků a měsíčník infoLISTY vám přiblíží svět léků
Elektronické publikace dostupné na portálu www.olecich.cz jsou psány pro všechny, kteří chtějí vědět více o lécích, jejich výzkumu, schvalování či výdeji. Autory jsou vždy odborníci, kteří speciálně pro tyto publikace připravují srozumitelné texty, jejichž cílem je zvýšit povědomí o složité lékové oblasti. 

Obraťte se na lékaře nebo lékárníka
Nezapamatovali jste si všechna doporučení lékaře k užívání vašeho léku nebo jste se v lékárně zapomněli na něco zeptat? V sekci Zeptejte se můžete zaslat svůj dotaz odborníkům. Odpovídat vám budou lékaři, lékárníci nebo specialisté ze SÚKL. Na portálu je dostupný i přehled nejčastějších dotazů, a tak zde možná najdete i odpověď na otázku, která vás zajímá.

Chcete-li z lékové oblasti vědět ještě víc, nahlédněte do Encyklopedie SÚKL. Přehledně a srozumitelně zpracovaná témata vám odpoví na otázky nejen o registraci léků, ale i o činnosti lékáren nebo průběhu klinických hodnocení.

Na portálu najdete i elektronické formuláře k hlášení podezření na nežádoucí účinek léku, závadu v jakosti, nebo případů nelegální nabídky léku na internetu.

Poznejte své léky a zajímejte se o ně. Více se dozvíte na portálu Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.olecich.cz. Zároveň můžete vše aktivně sledovat a sdílet i na Facebooku.

Klinické studie