Viread 245 mg, tbl.flm., 30x245 mg

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 7. prosinec 2016
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

Německá regulační autorita informuje o záchytu několika balení léčivého přípravku Viread 245 mg, tbl. flm. 30x 245 mg, číslo šarže A270588D podezřelých z padělání. Padělaná balení byla v bulharsko-rumunské jazykové verzi.

Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Viread 245 mg, tbl. flm. 30x 245 mg, společnosti Gilead Sciences International Ltd, Abington, Cambridge, Velká Británie, nebyla výše uvedená šarže dovezena na trh v ČR. Šarže nebyla identifikována v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Léčivý přípravek Viread 245 mg, tbl. flm. 30x 245 mg je v české republice registrován centralizovaným postupem společenství, obsahuje léčivou látku tenofovir-disoproxyl a používá se při léčbě infekce HIV a/nebo HBV.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na http://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Léky

Lékárny

Očkování

Klinické studie