ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Změna u vakcíny Comirnaty: Nově smí být uchovávána až měsíc při "chladničkové teplotě"

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila další změnu registrace, kterou jsou aktualizovány údaje o časovém rámci pro skladování a přepravu rozmrazené vakcíny proti onemocnění COVID-19 od společnosti BioNTech / Pfizer.  


17.05.2021


Rozmrazená vakcína Comirnaty může být nově uchovávána při teplotě 2 °C až 8 °C až po dobu 1 měsíce. Během této doby trvající 1 měsíc a při teplotě 2 °C až 8 °C lze vakcínu transportovat až po dobu 12 hodin.

Nadále také platí, že neotevřenou rozmrazenou injekční lahvičku lze před použitím uchovávat až 2 hodiny při teplotě do 30 °C.

Dochází také k aktualizaci informace týkající se zředěné vakcíny. Pokud při ředění vakcíny nelze vyloučit riziko mikrobiální kontaminace, má být přípravek použit okamžitě po naředění.

„Tyto změny pomohou větší flexibilitě při dodávkách vakcíny a také při distribuci nebo manipulaci s přípravkem při jeho ředění,“ uvedla Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Uvedené změny budou zohledněny v souhrnu údajů o přípravku v nejbližších dnech.


Kontakty pro média: 

Klára Brunclíková, tisková mluvčí a vedoucí tiskového oddělení
tel. 702 207 242, tiskove@sukl_cz


Další témata:


Klinické studie