ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Tisková zpráva ze dne 14.10.2010

SÚKL rozšířil službu dotazování odborníků na Informačním portálu pro veřejnost.

Praha, 14. října 2010 – Informační portál pro veřejnost Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) www.olecich.cz nabízí již devět měsíců možnost zasílat dotazy ohledně léčivých přípravků přímo odborníkům, tedy lékárníkům a lékařům. Tato služba je od počátku jejího provozu pacienty hojně využívána, SÚKL proto službu rozšířil o možnost dotazování dětského specialisty na respirační choroby a sportovního lékaře.  

Na otázky související s lékovou problematikou doposud odpovídali čtyři farmaceuti a tři lékaři (praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost a specialistka v oboru cestovní medicíny). Nyní je možné komunikovat s dalšími dvěma specialisty, a to s Prof. MUDr. Petrem Pohunkem, CSc. FCCP, předsedou České společnosti dětské pneumologie České lékařské společnosti J. E. Purkyně, vedoucím lékařem pracovní skupiny pro respirační choroby, Pediatrická klinika, 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, Fakultní nemocnice Motol, a s MUDr. Františkem Jedličkou, praktickým lékařem se zaměřením na sportovní medicínu.

Návštěvníci Informačního portálu mohou zaslat dotaz pomocí jednoduchého formuláře, který naleznou pod názvem „Potřebuji položit dotaz lékárníkovi“ či „Potřebuji položit dotaz lékaři“ v zeleně vyznačené sekci „Potřebuji…“ v levém horním rohu webových stránek Portálu. Po vyplnění formuláře a odeslání dotazu přijde tazateli na zadanou emailovou adresu potvrzení o přijetí dotazu. Na stejnou adresu mu nejpozději do dvou týdnů dle náročnosti dotazu bude zaslána také odpověď na jeho dotaz. 

Od konce ledna tohoto roku až doposud bylo prostřednictvím Informačního portálu pro veřejnost SÚKL tímto způsobem vyřízeno více než 450 dotazů.

Martin Beneš, ředitel SÚKL, k tomu dodává: „V průběhu provozu dotazování se znovu potvrdilo, že čeští pacienti mají zájem o své zdraví, a je proto třeba jim nabízet ověřené informace, které pocházejí od odborníků. Se stejným cílem Ústav na počátku roku 2009 zřídil Informační portál pro veřejnost, jehož návštěvnost se neustále drží mezi prvními pěti nejnavštěvovanějšími významnými weby, které se zaměřují na oblast zdravotnictví.“ Uvedené srovnání návštěvnosti webů si lze ověřit na www.navrcholu.cz.

 

Informace pro média:  

Státní ústav pro kontrolu léčiv je správním orgánem zřízeným zákonem o léčivech. Posláním ústavu je v zájmu ochrany zdraví občanů zajistit, aby v ČR byla dostupná pouze účinná, bezpečná a farmaceuticky jakostní humánní léčiva, podílet se na tom, aby byly používány pouze bezpečné a funkční zdravotnické prostředky a bezpečné a jakostní lidské tkáně a buňky.

Kontakt:

Veronika Petláková
Tisková mluvčí
Tel.: 272 185 332
E-Mail: veronika.petlakova@sukl_cz

Klinické studie