ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Spuštění Registru pro léčivé přípravy s omezením

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o spuštění Registru pro léčivé přípravky s omezením.

Dne 19. 5. 2014 Ústav na svých webových stránkách informoval o nefunkčnosti Registru pro léčivé přípravky s omezením, o nutnosti uvedení této věci do souladu se zákonem a narovnání vztahů s dodavateli registru.

Po několikaměsíčním intenzivním jednání Ústavu a dotčených subjektů odpovídá existence a fungování registru platné legislativě a ke dni 4. 11. 2014 je registr spuštěn.

Výběrové řízení na českého pěstitele léčebného konopí teprve probíhá, zákon však umožňuje také dovoz konopí pro léčebné použití ze zahraničí tak, aby byla zajištěna jeho dostupnost pro české pacienty.

Přestože dovoz léčebného konopí ze zahraničí nespadá do gesce Ústavu, ten velmi intenzivně komunikuje s nizozemskou regulační autoritou, která přislíbila součinnost v rámci procesu vyřizování relevantních českých žádostí o nákup holandského konopí.

V tuto chvíli má od Ministerstva zdravotnictví oprávnění k dovozu zahraničního léčebného konopí několik subjektů. Dle informací Ústavu bude prostřednictvím některých z nich zahraniční léčebné konopí v české distribuci k dispozici během několika málo dní.

Základní informace o léčebném konopí pro pacienty, lékaře a lékárníky jsou k dispozici na webu Státní agentury pro konopí pro léčebné použití www.sakl.cz.

Tiskové a informační oddělení
4. 11. 2014


Kontakt: Lucie Šustková, tisková mluvčí, lucie.sustkova@sukl_cz, tel.: 272 185 756

Klinické studie