ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Viread 245 mg, tbl.flm., 30x245 mg

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 7. prosinec 2016
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

Německá regulační autorita informuje o záchytu několika balení léčivého přípravku Viread 245 mg, tbl. flm. 30x 245 mg, číslo šarže A270588D podezřelých z padělání. Padělaná balení byla v bulharsko-rumunské jazykové verzi.

Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Viread 245 mg, tbl. flm. 30x 245 mg, společnosti Gilead Sciences International Ltd, Abington, Cambridge, Velká Británie, nebyla výše uvedená šarže dovezena na trh v ČR. Šarže nebyla identifikována v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Léčivý přípravek Viread 245 mg, tbl. flm. 30x 245 mg je v české republice registrován centralizovaným postupem společenství, obsahuje léčivou látku tenofovir-disoproxyl a používá se při léčbě infekce HIV a/nebo HBV.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Klinické studie