ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bicnu (Sterile carmustine/BCNU), inj.pso.lqf.,

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 11. duben 2016
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Šarže:
EM/ BC20161990
EM/ BCD2220
EM/ BC20151896
EM/ BCD2216
EM/ BC20151895
EM/ BCD2215

Podrobnosti

Izraelská regulační autorita informuje SÚKL o výskytu léčivého přípravku BICNU (STERILE CARMUSTINE/BCNU/), INJ PSO LQF 1X100MG+SO podezřelého z padělání. Balení léčivého přípravku tvoří lahvička s práškem pro přípravu injekčního roztoku a lahvička s rozpouštědlem. Vzhled a označení obou lahviček neodpovídá originálním přípravkům.

Balení podezřelá z padělání byla identifikována na území Švýcarska v dodávce izraelského distributora. Podezřelá balení byla v anglické jazykové verzi.

Léčivý přípravek BICNU (STERILE CARMUSTINE/BCNU/), INJ PSO LQF 1X100MG+SO není v České republice registrován a nevyskytuje se ani v klinickém hodnocení, specifickém léčebném programu a nebyl dovezen ani jako neregistrovaný. Předmětné šarže nebyly identifikovány v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Klinické studie