ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Norditropin SimpleXx

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 10. listopad 2015
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

Bulharská regulační autorita informuje o záchytu padělku léčivého přípravku Norditropin SimpleXx 15 mg/1,5 ml, inj. sol., č.š. DC80754, doba použitelnosti 11/2017.

Padělaná balení byla zachycena na území Bulharska. Číslo šarže neodpovídá originálním číslům šarží výrobce. Padělaná balení byla v turecké jazykové verzi.

Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Norditropin SimpleXx 15 mg/1,5 ml inf. sol., společnosti Novo Nordisk A/S, Bagsvaerd, Dánsko, nebyla dotčená šarže uvedena na trh v České republice. Předmětná šarže nebyla identifikována ani v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Léčivý přípravek Norditropin SimpleXx je v České republice registrován a používá se k léčbě poruch růstu u dětí a jako náhrada růstového hormonu u dospělých.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Klinické studie