ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Healthy Life Chemistry By Purity First B-50

Typ nelegální přípravek
Podnět
Datum vyřízení 26. červenec 2013
Indikační skupina Doplněk stravy

Deklarovaný obsah

Doplněk stravy (vitamín B) s obsahem nedeklarovaných léčivých látek.

Podrobnosti

Na základě provedených laboratorních analýz bylo zjištěno, že výrobek obsahuje nedeklarované léčivé látky methasteron, dimethazin.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Při užívání prostředků na zvýšení objemu svalové hmoty (přípravky s obsahem steroidních hormonů) bez dohledu lékaře existuje nebezpečí:

  • u žen maskulinizace, poruchy menstruačního cyklu; u mužů útlum spermatogeneze (tvorby spermatu), stimulace růstu nádorů prostaty,
  • zvýšení krevního tlaku, zhoršení citlivosti na inzulín, při vysokých a dlouhodobých dávkách může dojít k hyperplastickému bujení jaterní tkáně,
  • pokud jsou tyto látky užívány osobami, u kterých je jejich užívání kontraindikováno, může dojít k srdečnímu selhání, ke zbytnění prostaty, progresi karcinomu prostaty nebo prsu, při užívání v těhotenství k virilizaci plodu ženského pohlaví (rozvoj druhotných mužských pohlavních znaků).

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

https://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm362799.htm?source=govdelivery

« Zpět

Klinické studie