ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Avonex, 30 mcg/0,5 ml inj. sol. pep. 4x0,5 ml + 4j

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 9. leden 2018
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

SÚKL obdržel od německé regulační autority informaci o výskytu balení podezřelých z padělání léčivého přípravku Avonex, 30 mcg/0,5 ml inj. sol. pep. 4x0,5 ml + 4j, číslo šarže 1421717, doba použitelnosti 12/2019. Balení podezřelá z padělání jsou v maďarské jazykové verzi a nacházejí se na území Německa. Číslo šarže odpovídá originálnímu číslu šarže výrobce. Dotčená šarže nebyla identifikována v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků v ČR.

Zástupce držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Avonex, 30 mcg/0,5 ml inj. sol. pep. 4x0,5 ml + 4j, společnost Biogen Idec Limited, Maidenhead, Velká Británie potvrdil, že uvedená šarže nebyla dodána do České republiky.

Léčivý přípravek Avonex, 30 mcg/0,5 ml inj. sol. pep. 4x0,5 ml + 4j je v ČR registrován centralizovaným postupem společenství (EU/1/97/033/005) a je indikován k léčbě roztroušené sklerózy.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Klinické studie