ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

eRecept je dostupnější: Pacientům stačí údaje do internetového bankovnictví

Přístup k elektronickým receptům či lékovému záznamu se výrazně zjednodušil. Nově pacientům stačí třeba pouhý otisk prstu, kterým potvrdí přihlášení do aplikace eRecept. Pomohla tomu bankovní identita – právě díky ní je možné se do státních aplikací přihlásit stejnými údaji, které občané používají pro vstup do internetového bankovnictví.

V aplikaci eRecept mají pacienti dostupné všechny informace o svých vystavených a vydaných eReceptech, mohou se podívat i na svůj lékový záznam a také zjistit, kdo si jej zobrazil.

„Díky bankovní identitě se uživatelé do aplikace eRecept budou moci přihlašovat bezpečným a osvědčeným způsobem, který využívají denně miliony lidí. Budou tak mít vždy po ruce přehled o důležitých informacích, které se týkají jich samotných i zdraví jejich nezletilých dětí,“ přiblížila Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.

Snadnější přístup budou moci využívat klienti všech bank, které získaly akreditaci u Ministerstva vnitra. Aktuálně mezi nimi je Air bank, Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a Moneta Money Bank. Další banky budou následovat.

Jak se do aplikace přihlásit pomocí bankovní identity?

Za přihlášení či ověření bankovní identitou se nic neplatí, od banky je poskytována zdarma. Způsob přihlášení je jednoduchý – v aplikaci eRecept stačí zadat, že vstupujete jako pacient. Pak už stačí jen vybrat z nabídky možností přihlášení svou banku. Další informace k aplikaci najdete zde.

Nadále je samozřejmě také možné využívat dosavadních možností přihlášení, kterými zůstává: NIA ID (dříve Jméno, heslo a SMS kód), eObčanka, čipová karta Starcos od První certifikační autority, MojeID či mobilní klíč eGovernmentu.


Kontakty pro média:

Klára Brunclíková, tisková mluvčí a vedoucí tiskového oddělení
tel. 702 207 242, tiskove@sukl_cz


Klinické studie