ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co je to nelegální přípravek?

Definice nelegálních přípravků a další důležité informace o této problematice.

DEFINICE

Pojem nelegální přípravek je možné nejlépe definovat jako výrobek, jehož identita a/nebo původ nejsou úmyslně a podvodně špatně označeny, ale jedná se o výrobek se svým vlastním názvem. Takovýto přípravek může obsahovat léčivou látku, ale není nikde schválen jako lék. Nelegálním přípravkem je však i přípravek, který má schválení v některé zemií, to ale není platné pro ČR (jedná se zejména o přípravky dovážené ze třetích zemí).

Jedná se o neregistrované přípravky, u kterých není možné zaručit jejich kvalitu, účinnost a bezpečnost!

OBECNĚ

Nejčastěji jsou nabízeny nelegální přípravky na léčbu erektilní dysfunkce a anabolické steroidy. Navíc se zde objevují přípravky na léčbu bolesti nebo antibiotika. Samostatnou skupiny pak tvoří přípravky prezentované jako doplňky stravy.

Nejčastějším místem výskytu nelegálních přípravků je stejně jako u padělků Internet. Na inzertních serverech se takčasto můžeme setkat s nabídkou tzv. levných kopií léků. Nabízející často popisuje jejich nepřekonatelný léčebný účinek, samozřejmě bez rizika. Jejich užíváním si však stejně jako u padělků zahráváme s vlastním zdravím a někdy i životem.

Klinické studie