ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Avízo SÚKL ze dne 19. 9. 2011

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) informuje o stahování léčivého přípravku Tbl. Magnesii lactici, držitele rozhodnutí o registraci, společnosti PharmDr. Radim Bakeš – Galenická laboratoř Ostrava.

Stahování se týká jedné šarže léčivého přípravku Tbl. Magnesii lactici 0,5 GLO tbl., 100x500 mg, a to šarže 0149060611.
Držitel rozhodnutí o registraci: PharmDr. Radim Bakeš - Galenická laboratoř, Obránců míru 41, Ostrava -Vítkovice, 703 00.

Ostatní šarže přípravku jsou v pořádku a nebyla u nich zjištěna níže uvedená závada.

Důvodem stahování léčivého přípravku je pomnožení plísní v jednom balení této šarže, které je pravděpodobně způsobeno vyšším obsahem vody v tabletách a kolísáním teplot při skladování a distribuci. Nejedná se o přímé ohrožení zdraví, není však možné vyloučit individuální reakce při užívání tohoto léčivého přípravku.

Státní ústav pro kontrolu léčiv proto vyzývá všechny pacienty, kteří mají tento léčivý přípravek doma, aby jej vrátili do lékárny, kde jim byl vydán. Na základě předloženého dokladu o zaplacení jim bude lékárnou vrácena uhrazená částka. Stahování přípravku bude prováděno do 20. 10. 2011. Po této lhůtě je možné kontaktovat držitele registračního rozhodnutí a domluvit se na možném dodatečném vrácení prostřednictvím lékárny.

Léčivý přípravek Tbl. Magnesii lactici 0,5 GLO se užívá při prokázaném nedostatku hořčíku a při léčbě funkčních příznaků úzkostných stavů s prohloubeným dýcháním.

 

Více informací, včetně fotodokumentace naleznete na následujících internetových odkazech:

Fotodokumentace:

Související otázky a odpovědi:

Kontakt na držitele rozhodnutí o registraci:
PharmDr. Radim Bakeš - Galenická laboratoř, Ostrava -Vítkovice
Tel: 596 614 587
Mobil: 731 444 837
e-mail: gloprodej@seznam_cz  

 

Tiskové a informační oddělení
19. 9. 2011

Klinické studie