ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Avízo SÚKL ze dne 14. 3. 2014 – stahování přípravku Calcium pantothenicum Zentiva z úrovně pacientů

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) informuje o stahování všech šarží léčivého přípravku Calcium pantothenicum Zentiva 30 g a 100 g z úrovně pacientů.

Léčivý přípravek Calcium pantothenicum Zentiva se používá k léčbě porušené kůže jako jsou popáleniny, oděrky, poškození zářením, atopická dermatitida, ragády prsních bradavek, opruzeniny u kojenců apod.

Stahování z úrovně pacientů se týká všech šarží s platnou dobou použitelnosti.

Kontrola kvality prokázala, že některé z dalších šarží také nevyhovují požadavkům na mikrobiologickou čistotu - byla zjištěna mikrobiální kontaminace kvasinkami, plísněmi a Pseudomonas aeruginosa. Nanesení masti kontaminované mikrobiální flórou na poškozenou kůži by mohlo způsobit přestup mikrobů do podkoží, následkem toho by mohlo dojít ke vzniku zánětu, který by se mohl i dále rozšiřovat.

Držitel rozhodnutí o registraci společnost Zentiva a.s. chce chránit bezpečnost pacientů, a proto stahuje všechny šarže léčivého přípravku od pacientů. 

 

Postup pro pacienty:

  • Pacienti, kteří používají přípravky Calcium pantothenicum Zentiva 30 g nebo 100 g při nejbližší příležitosti navštíví lékárnu, kde jim bude vrácen finanční obnos v hodnotě uvedené na pokladním dokladu.
  • Pokud pacient nemá doklad k dispozici, bude mu uhrazena hodnota, za kterou se v současné době přípravek nejčastěji prodává.
  • V případě jakýchkoli potíží po použití přípravku kontaktujte svého lékaře.
  • Konkrétní postup pro pacienty je uveden v příloze níže.

pdf.pngInformace pro pacienty - Calcium pantothenicum Zentiva - všechny šarže, soubor typu pdf, (307,37 kB)

Tiskové a informační oddělení
14. 3. 2014

Klinické studie