ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

SÚKL představuje novou podobu informačního portálu pro veřejnost

SÚKL představuje novou podobu informačního portálu pro širokou veřejnost s názvem O lécích.cz. Ten nabízí na internetové adrese www.olecich.cz garantované informace o lécích, lékárnách, klinických studiích či očkování.

Cílem portálu je nejen informovat, ale i vzdělávat veřejnost v oblasti lékové problematiky a chránit společnost před neověřenými a nepřesnými informacemi z lékové oblasti.

Informační portál pro veřejnost prošel grafickou i funkční úpravou. S novým názvem O lécích.cz i nadále přináší odborně garantované informace z oblasti lékové problematiky, ale také hojně využívanou službu Zeptejte se. Návštěvníkům na dotazy položené prostřednictvím této služby odpovídají lékárnici i lékaři z  oborů všeobecný i dětský lékař, gynekolog, lékař specializovaný na cestovní medicínu, dětský pneumolog nebo lékař se zaměřením na sportovní medicínu.

Úplnou novinkou je publikace infoLISTY, která je speciálně připravovaná pro návštěvníky portálu O lécích.cz. Každý měsíc se jejím prostřednictvím představí vybrané téma z oblasti léků. První číslo je věnováno diskutované problematice antibiotik.  

Jako jeden z prvních v oblasti veřejné správy přichází SÚKL s plnohodnotnou verzí portálu O lécích.cz pro mobilní telefony za účelem maximální dostupnosti informací kdykoli a kdekoli. Zjednodušená grafika umožňuje rychlé načítání a okamžitý přístup například k databázím léků nebo lékáren. Portál doplňuje ještě prezentace na sociální síti Facebook  aktualitami z oblasti léčiv pro pacienty, možností využít službu Zeptejte se a přehledem často kladených dotazů.

 „Pacienti naleznou na jednom místě mimo jiné databáze léků, lékáren, klinických studií a očkování. Zde si snadno vyhledají například informace o dostupnosti a úhradě léku nebo údaje o konkrétní lékárně v jejich okolí,“ říká ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv PharmDr. Martin Beneš.

Informační portál pro veřejnost spustil Státní ústav pro kontrolu léčiv v roce 2009 a průběžně jej rozšiřoval o nové služby. V letošním roce jej navštívilo 150 000 unikátních návštěvníků.  


Státní ústav pro kontrolu léčiv je správním orgánem zřízeným zákonem o léčivech. Posláním ústavu je v zájmu ochrany zdraví občanů zajistit, aby v ČR byla dostupná pouze účinná, bezpečná a farmaceuticky jakostní humánní léčiva, podílet se na tom, aby byly používány pouze bezpečné a funkční zdravotnické prostředky a bezpečné a jakostní lidské tkáně a buňky.

Kontakt:
Veronika Petláková, tisková mluvčí, tel.: 272 185 332, e-mail: veronika.petlakova@sukl_cz    

Klinické studie