ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Stažení zdravotnického prostředku blend-a-dent fixační krém Extra Stark z trhu

Státní ústav pro kontrolu léčiv obdržel prostřednictvím společnosti Procter & Gamble Czech Republic s.r.o., informaci o dobrovolném stažení fixačního krému blend-a-dent Extra Stark z českého trhu.

Na základě výsledků rutinní kontroly výrobního procesu společnost Procter & Gamble Technical Centres Ltd., Velká Británie dobrovolně stahuje z českého trhu jednu šarži fixačního krému na zubní náhradu 

  • blend-a-dent fixační krém Extra Stark, tuba 47g, číslo šarže: 0155.

Číslo šarže je uvedeno jak na vnějším obalu výrobku, tak i na tubě s fixačním krémem viz obrázek blend-a-dent fixační krém číslo šarže, soubor typu pdf, (63,22 kB).

Stažení se netýká žádné jiné šarže ani jiných fixačních krémů, které se mohou nadále bezpečně používat.

Výrobce zahájil stahování uvedené šarže na základě zjištění přítomnosti velmi malého množství bakterie „Burkholderia cepacia“ ve fixačních krémech vyrobených německém závodě. Pro zdravého člověka tato bakterie nepředstavuje téměř žádné zdravotní riziko, nicméně u osob s oslabeným imunitním systémem nebo u osob s chronickým onemocněním plic může vyvolat infekci.

Doposud nebyl hlášen žádný výskyt onemocnění v souvislosti s použitým fixačním krémem.

Uživatelé by měli uvedenou šarži fixačního krému přestat používat!

Bližší informace o možnosti finanční náhrady poskytne společnost P&G na telefonním čísle 221 804 335 (pracovní dny 08.00 -16.00). 

Oddělení nežádoucích příhod a klinického hodnocení zdravotnických prostředků
7. 9. 2010 


Aktualizace článku 8.9.2010 - upřesněna informace k číslu šarže a doplněna tisková zpráva společnosti P&G.

Klinické studie