ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Státní správa vstupuje do čteček elektronických knih

Státní ústav pro kontrolu léčiv začíná využívat nový komunikační kanál čteček elektronických knih pro osvětu problematiky léků.

Chce tak zaujmout mladé lidi, kteří na těchto technologiích vyrostli, denně je využívají a zpřístupnit jim tímto způsobem informace z oblasti léků a léčivých přípravků. Prvním počinem je vydání nové knihy Tomáše Cikrta s názvem Příběhy léků. Publikace je zdarma ke stažení ve verzi mimo jiné pro čtečky elektronických knih Amazon Kindle i dalších výrobců a ve formě dynamického PDF.

Kniha Příběhy léků je unikátní nejen svým obsahem, ale i rozsahem distribučních kanálů. Kromě klasické tištěné podoby se rozhodl Státní ústav pro kontrolu léčiv vydat knihu zdarma i na svém portálu pro širokou veřejnost O lécích.cz (www.olecich.cz) ve formě dynamického PDF a dále ve formátech pro elektronické čtečky MOBI, EPUB a textové PDF. Knihu si tak může přečíst skutečně každý. „Chceme být moderní institucí a jít k pacientům co nejblíže. Díky elektronickým čtečkám se může dozvědět více o lékové problematice skutečně každý a zejména pak mladí lidé, u kterých jsou tištěné knihy na ústupu,“ říká MUDr. Pavel Březovský ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

 

PDF: https://www.olecich.cz/uploads/Pribehy_leku/SUKL_Pribeh_leku_PDF.pdf

MOBI: https://www.olecich.cz/uploads/Pribehy_leku/Pribehy_leku_Tomas_Cikrt.mobi

EPUB: https://www.olecich.cz/uploads/Pribehy_leku/Pribehy_leku_Tomas_Cikrt.epub

PDF: https://www.olecich.cz/uploads/Pribehy_leku/Pribehy_leku_Tomas_Cikrt.pdf

DYNAMICKÉ PDF: https://www.olecich.cz/uploads/Pribehy_leku/Pribehy_leku_Tomas_Cikrt.pdf

 

 


Státní ústav pro kontrolu léčiv je správním orgánem zřízeným zákonem o léčivech. Posláním ústavu je v zájmu ochrany zdraví občanů zajistit, aby v ČR byla dostupná pouze účinná, bezpečná a farmaceuticky jakostní humánní léčiva, podílet se na tom, aby byly používány pouze bezpečné a funkční zdravotnické prostředky a bezpečné a jakostní lidské tkáně a buňky.

Kontakt:
Mgr. Lucie Šustková, tisková mluvčí, tel.: 272 185 756, e-mail: lucie.sustkova@sukl_cz    

Klinické studie