ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Očkovací kalendář na Informačním portálu pro veřejnost SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv spustil na Informačním portálu pro veřejnost novou rubriku - očkovací kalendář.

Nevíte, kde hledat informace o očkování pro vás nebo vaše děti? Nyní můžete zjistit vše potřebné na webovém Informačním portálu pro veřejnost www.olecich.cz zřízeném Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL), kde byl nově spuštěn interaktivní očkovací kalendář. Kalendář byl sestaven ve spolupráci s úřadem hlavního hygienika a využívá informace nabízené SÚKL.

S pomocí tohoto kalendáře nyní snáze získáte detailní informace o očkování a jednotlivých vakcínách, o harmonogramu ze zákona povinných i dobrovolných očkování jak pro Vaše děti, tak pro Vás. Pro lepší orientaci jsou povinná očkování znázorněna červeným písmem, nepovinná pak modrým. Navíc je kalendář přehledně strukturován podle věku, onemocnění či očkovací látky.

U každého očkování jsou uvedeny vakcíny, které jsou pro Českou republiku schváleny a které jsou aktuálně na českém trhu dostupné. V databázi registrovaných vakcín si také můžete zjistit detailní informace z elektronického příbalového letáku nebo souhrnu informací o aplikovaném přípravku. Což je velice dobré, pokud trpíte nějakými alergiemi, popřípadě pokud berete léky, které nesmějí být kombinovány s očkovací látkou.

Kromě kalendáře si lze na Informačním portálu pro veřejnost prostudovat rady určené speciálně rodičům očkovaných dětí.

Léky

Lékárny

Očkování

Klinické studie