ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Na Portálu byla spuštěna nová služba - dotazování odborníků

Dnešním dnem mohou návštěvníci Informačního portálu pro veřejnost Státního ústavu pro kontrolu léčiv využít možnosti zaslat svůj dotaz týkající se léčivých přípravků přímo odborníkům – lékárníkům a lékařům.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) spustil zkušební provoz nové služby pro návštěvníky webového Informačního portálu pro veřejnost (www.olecich.cz): dotazování odborníků. Na otázky související s lékovou problematikou budou návštěvníkům portálu odpovídat tři farmaceuti a tři lékaři (praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost a specialistka v oboru cestovní medicíny). „Tato služba nemá nahradit návštěvu lékaře či lékárníka. Může však pomoci zodpovědět doplňující dotazy, na které si pacienti vzpomenou až v klidu doma po návratu od lékaře či z lékárny,“ uvádí k nové službě pro veřejnost ředitel SÚKL Martin Beneš.

 

Návštěvník Informačního portálu může svůj dotaz poslat prostřednictvím jednoduchého formuláře. Na něj se dostane po zvolení možnosti „Potřebuji položit dotaz lékárníkovi“ či „Potřebuji položit dotaz lékaři“ v zeleně vyznačené sekci „Potřebuji…“ v levém horním rohu webových stránek Portálu. Na vyplněnou emailovou adresu mu bude zaslána také odpověď na jeho dotaz. Odpověď bude poté – bez uvedení jména, případně dalších citlivých informací o tazateli – publikována na Portálu, aby tak mohla být k dispozici i ostatním jeho návštěvníkům.

 

V současné chvíli bude zodpovídání dotazů fungovat ve zkušebním provozu. „Na začátku musíme zjistit, jak velký  bude o tuto službu zájem a zda kapacita odborníků, kteří se pacientům budou věnovat, bude dostačující,“ uvedl Beneš. V rámci zkušebního provozu tedy nebude možné garantovat pevnou časovou lhůtu pro zaslání odpovědi. Snahou je však službu maximálně urychlit. Vždy bude záležet i na náročnosti dotazu. Zahájení ostrého provozu této nové služby je plánováno v průběhu měsíce dubna.

Státní ústav pro kontrolu léčiv si také dovoluje upozornit, že touto cestou nelze zpracovat dotazy, jejichž odpověď vyžaduje osobní konzultaci s lékařem či lékárníkem.

 

Tiskové a informační oddělení
25. 1. 2010

Léky

Lékárny

Očkování

Klinické studie