ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

MabThera 500mg, inf.cnc.sol.

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 11. duben 2016
Indikační skupina

Deklarovaný obsah


Podrobnosti

Německá regulační autorita informuje o výskytu několika balení léčivého přípravku MabThera 500mg, inf. cnc. sol., 1x50ml, č. šarže N7035B08 podezřelých z padělání.

Balení podezřelá z padělání byla zachycena německým distributorem na území Německa. Balení byla v rumunské jazykové verzi.

Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku MabThera 500 mg, inf. cnc. sol. 1x 50 ml, společnosti Roche Registration Ltd., Welwyn Garden City, Hertfordshire, Velká Británie nebyla dotčená šarže č. N7035B08 uvedena na trh v České republice. Uvedená šarže nebyla identifikována ani v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Léčivý přípravek MabThera 500mg, inf. cnc. sol. 1x50ml je v České republice registrován centralizovaným postupem a používá se k léčbě nehodgkinského lymfomu, chronické lymfatické leukémie, revmatoidní arthritidy, granulomatózy s polyangiitidou a mikroskopické polyangiitidy.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Klinické studie