ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Combigan, 2 mg/ml+5mg/ml, oph.gtt.sol.

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 11. duben 2016
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

Irská regulační autorita informuje o výskytu padělku léčivého přípravku Combigan, 2 mg/ml+ 5mg/ml, oph. gtt. sol., šarže č. E74469 a č. E73028.

Padělaná balení byla zachycena na území Egypta. Čísla šarží odpovídají originálním číslům šarží jiných léčivých přípravků držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Allergan Pharmaceuticals Ireland. Držitel rozhodnutí o registraci, společnost Allergan Pharmaceuticals Ireland, potvrdil, že předmětné šarže nebyly dodány na český trh. Předmětné šarže nebyly identifikovány ani v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

V České republice je léčivý přípravek Combigan, oph. gtt. sol. 1x5ml, registrován postupem vzájemného uznávání a používá se k léčbě glaukomu (zeleného zákalu). Obsahuje dvě různé léčivé látky (brimonidin a timolol), které obě snižují zvýšený nitrooční tlak.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Klinické studie