ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Harvoni 90mg/400mg, por.tbl.flm., 28 tbl.

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 11. duben 2016
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

Izraelská regulační autorita informuje SÚKL o výskytu 3 padělaných balení léčivého přípravku HARVONI 90 MG/400 MG, POR TBL FLM 28, číslo šarže 004702, doba použitelnosti 03/2017. Padělaná balení se od originálního přípravku lišila vzhledem štítku na lahvičce a neodpovídajícím čárovým kódem. Číslo šarže neodpovídá originálnímu číslu šarže výrobce léčivého přípravku. V lahvičce se nacházely tablety jiného léčivého přípravku. Padělaná balení byla identifikována na území Izraele, kam byla dodána švýcarskou distribuční společností, která je nakoupila od indického distributora.

Léčivý přípravek HARVONI 90 MG/400 MG, POR TBL FLM 28 je v České republice registrován a je používán k léčbě chronické infekce virem hepatitidy C u dospělých ve věku 18 let a starších. Zástupce držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Gilead Sciences International Ltd, Abington, Cambridge potvrdil, že šarže č. 004702 nebyla dovezena do České republiky. Předmětná šarže nebyla identifikována v pravidelných dodávkách léčivých přípravků.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Klinické studie