ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Humira, 40 mg inj. sol. 2x0,8ml I

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 10. duben 2018
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

SÚKL obdržel od Evropské agentury pro léčivé přípravky upozornění na výskyt 6-ti padělaných balení léčivého přípravku Humira, 40 mg inj. sol. 2x0,8ml I, šarží číslo 76279XH05, 76279XH16, 70222XD06. Padělaná balení jsou v bulharské jazykové verzi. Čísla šarží jsou originálními čísly šarží výrobce. Uvedené šarže byly určeny pro bulharský trh.

Zástupce držitele rozhodnutí o registraci, společnosti AbbVie Ltd., Maidenhead, Velká Británie, potvrdil, že uvedené šarže předmětného léčivého přípravku nebyly dodány na český trh. Výše uvedené šarže nebyly identifikovány v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Léčivý přípravek Humira, 40 mg inj. sol. 2x0,8ml I je v ČR registrován centralizovaným postupem (EU/1/03/256/003) a je určen k léčbě polyartikulární juvenilní idiopatické artritidy, entezopatické artritidy, Crohnovy choroby a ložiskové psoriázy.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na https://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Klinické studie