ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kalendář cestovatele na Informačním portálu pro veřejnost SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv spustil na Informačním portálu pro veřejnost novou rubriku - očkovací kalendář pro cestovatele.

Chystáte se na cesty do exotických destinací? Chcete, aby vaše dovolená proběhla bez zdravotních obtíží, kterým se můžete vyhnout včasným očkováním? Pak není nic snazšího, než si otevřít internetovou stránku Informačního portálu pro veřejnost www.olecich.cz, který zřídil Státní ústav pro kontrolu léčiv, a najít si potřebné informace v rubrice Kalendář cestovatele. Tento očkovací kalendář byl sestaven na základě doporučení Světové zdravotnické organizace, ve spolupráci s českou pobočkou, využívá také informace nabízené Státním ústavem pro kontrolu léčiv a Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Na mapě světa si lehce vyhledáte cíl vaší cesty a popis povinných i doporučených očkování pro konkrétní destinaci. Ke každému očkování získáte vyčerpávající informace o jeho průběhu (počet dávek, časový harmonogram dávek, způsob aplikace apod.). Dozvíte se také, jaké vakcíny jsou k očkování proti jednotlivým nemocem v Čechách používány a mj. si můžete v databázi registrovaných léčivých přípravků zjistit také detailní informace z příbalového letáku například o vhodnosti použití či nežádoucích účincích vakcín.

V kalendáři na stránkách www.olecich.cz najdete také odkaz na stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR, kde se můžete dozvědět všechny podstatné informace o zemi, kterou chcete navštívit.

Spolu s kalendářem si na informačním portálu můžete prostudovat také stručné rady, jež shrnují, jak nejlépe na cestách předcházet zdravotním obtížím.

Teď již nezbývá nic jiného, než popřát šťastnou cestu a nezapomeňte, že nejkrásnějším suvenýrem z cest jsou zážitky, nikoli zdravotní obtíže.

Léky

Lékárny

Očkování

Klinické studie