ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace k léčivému přípravku Eltroxin

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o změně složení léčivého přípravku Eltroxin 100 µg a o registraci nové síly Eltroxin 50 µg.

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o změně ve složení u přípravku ELTROXIN 100 µg, reg.č. 56/125/79-C, jejímž cílem je zlepšení stability přípravku. Změna složení se týká pouze pomocných látek. Léčivá látka - levotyroxin, zůstává beze změny a ve stejném množství. 

Dále tablety ELTROXIN 100 µg již neobsahují půlicí rýhu, a to s ohledem na novou registraci další síly přípravku ELTROXIN, a to 50 µg, pod reg.č. 56/504/10-C.

Z důvodu výše popsaných drobných změn ve složení tablet a s ohledem na individuální vnímavosti jednotlivých pacientů, doporučujeme lékařům, aby pozorně sledovali, neobjeví-li se symptomy, jež by mohly naznačovat podezření na nežádoucí účinky nebo nedostatečnou účinnost u pacientů, kteří používají tablety Eltroxin s pozměněným složením. Vzhledem k tomu, že levothyroxin má úzký terapeutický index, mohou být i drobné změny v bioekvivalenci klinicky významné.

Lékařům (endokrinologům) a lékárníkům bude držitelem rozhodnutí o registraci firmou GlaxoGroupLtd.,  rozeslán i informační dopis.

Oddělení registrace
16.7.2010

Klinické studie