ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o výskytu padělku zdravotnického prostředku

Státní ústav pro kontrolu léčiv obdržel informaci o výskytu padělku zdravotnického prostředku LIGACLIP® EXTRA LIGATING CLIP CARTRIDGES, zásobníky se svorkami (kódové označení výrobku LT300), výrobce Ethicon Endo-Surgery, LLC, USA, na trhu v USA.

Oznámení o padělku LIGACLIP® EXTRA LIGATING CLIP CARTRIDGES naleznete na webových stránkách SÚKL.

Vzhledem k tomu, že společnost Ethicon Endo-Surgery, LLC, USA, tyto padělky nevyrábí, nemůže ověřit funkční charakteristiky, mechanické vlastnosti, biokompatibilitu ani sterilitu těchto svorek.

Padelek_Ligaclip.png

Společnost Ethicon Endo-Surgery, LLC, USA, zaslala svým zákazníkům informaci o padělku, aby mohli učinit následující preventivní opatření, která pomohou zajistit bezpečnost pacientů:

  • Každý zdravotnický pracovník musí před použitím pečlivě zkontrolovat všechny výrobky LIGACLIP®.
  • Pokud obdržíte jakýkoli výrobek, o kterém budete mít podezření, že se jedná o padělek, nepoužívejte jej. Umístěte výrobek do karantény, aby se zabránilo jeho použití.
  • Kontaktujte místního zástupce společnosti Ethicon Endo-Surgery – David Horažďovský, e-mail: dhorazdo@its_jnj_com; Ethicon Endo-Surgery vám pomůže určit, zda je výrobek autentický.
  • Pokud bude zjištěno, že je výrobek padělkem, prosím kontaktujte SÚKL e-mail:posta@sukl_cz.

SÚKL doporučuje, aby poskytovatelé provedli kontrolu používaných zásobníků se svorkami LIGACLIP® EXTRA LIGATING CLIP CARTRIDGES a poskytovali zdravotní služby pouze originálními zásobníky se svorkami.

O výskytu padělku bylo informováno Ministerstvo zdravotnictví ČR.

 

Oddělení nežádoucích příhod a klinického hodnocení ZP
22. 6. 2012

Klinické studie