ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o výskytu padělku přípravku alli

SÚKL obdržel informaci od britské lékové agentury o výskytu padělků léčivého přípravku alli pills, 60 mg v USA.   

Britská léková agentura MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) informovala 19. ledna 2010 o nálezu padělků léčivého přípravku alli pills, 60 mg, v anglickém obalu, držitel rozhodnutí o registraci GlaxoSmithKline. V USA byly objeveny padělky léčivého přípravku alli na Internetu. Padělky nebyly zachyceny v legální dodavatelském řetězci.

Bližší informace k nalezenému padělku.

Státní ústav pro kontrolu léčiv varuje před nákupem jakýchkoliv léčivých přípravků na Internetu mimo schválené internetové lékárny. Nákup na Internetu od neoprávněných prodejců léčivých přípravků je nezákonný! Touto cestou jsou obvykle distribuovány padělky léčiv, nebo léčiva poškozená a špatně skladovaná, a tak může dojít k bezprostřednímu ohrožení života a zdraví při jejich požití.

Seznam lékáren, které mohou v ČR nebo do ČR prodávat léčivé přípravky přes Internet je uveden na webových stránkách SÚKL.

Prosíme širokou veřejnost o poskytnutí jakékoli informace v případě, že se s nelegální nabídkou setkáte, a to vyplněním internetového formuláře pro Hlášení nelegální nabídky léčivého přípravku, elektronicky infs@sukl_cz nebo telefonicky  272 185 333.  

Tiskové a informační oddělení SÚKL
21.1.2010

Klinické studie