ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Do lékáren může zamířit první české léčebné konopí

SÚKL informuje o první dodávce konopí pro léčebné použití, které je od dnešního dne k dispozici v distribuční síti.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) se stal vlastníkem první části konopí pro léčebné použití, které vypěstovala společnost Elkoplast Slušovice s. r. o. na základě veřejné zakázky.

Konkrétně se jedná se o konopí Cannabis sativa L. s obsahem THC 19 % a CBD méně než 1 %.

První dodávka konopí o objemu 11,2 kg včera zamířila od pěstitele přímo do skladu smluvního distributora SÚKL. Odtud už může konopí putovat do jednotlivých lékáren napříč celou Českou republikou.

Lékárny, které chtějí konopí od distributora odebírat, uzavírají se SÚKL rámcovou smlouvu. Všechny informace vč. návrhu rámcové smlouvy jsou zveřejněny na stránkách www.sukl.cz.

„Jsem velice rád, že českým pacientům můžeme nabídnout cenově přijatelnější konopí, a poskytnout jim tak doplňkovou léčbu, která řadě z nich usnadní těžký boj s vážným onemocněním,“ říká ředitel SÚKL Zdeněk Blahuta.

Základ ceny českého konopí pro pacienty tvoří částka, kterou pěstitel nabídl v rámci veřejné zakázky, a to 68 Kč. K tomu se připočítávají náklady za distribuci a skladování ve výši 9,75 Kč za 1 g konopí.

Výpočet ceny v lékárně pro pacienta za 1 g konopí pro léčebné použití:

Vypěstované konopí 68,00 Kč bez DPH
Náklady na distribuci 9,75 Kč bez DPH
Obchodní přirážka lékárny Závisí na rozhodnutí lékárny
DPH 10 %

Český pěstitel SÚKL předá dle uzavřené smlouvy celkem 40 kg konopí, další dodávka se očekává na přelomu dubna a května tohoto roku.

Tiskové a informační oddělení
23. 3. 2016


Kontakt: Mgr. Lucie Šustková, tisková mluvčí, tel.: 272 185 756, lucie.sustkova@sukl_cz

 

Klinické studie