Dolex Forte

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 7. prosinec 2016
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

Padělaný léčivý přípravek byl zachycen na území Kolumbie. Čísla šarží sekundárního a primárního obalu se liší. Označení čísla šarže na sekundárním obalu padělaného balení odpovídá originálnímu číslu šarže výrobce A72D. Doba použitelnosti uvedená na padělaném balení je 10/2018, správná doba použitelnosti originálního balení je 03/2018.

Označení čísla šarže na primárním obalu padělaného balení odpovídá originálnímu číslu šarže 130531. Doba použitelnosti uvedená na padělaném balení je 10/2018, správná doba použitelnosti originálního balení je 03/2017. Originální šarže byly určeny pro trh Kolumbie.

Další informace

Léčivý přípravek Dolex Forte je v České republice registrován národní procedurou pod názvem Panadol Extra. Předmětné šarže nebyly identifikovány v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků. Držitel rozhodnutí o registraci léčivého přípravku potvrdil, že uvedené šarže nebyly dovezeny do České republiky. 

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na http://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.


« Zpět

Léky

Lékárny

Očkování

Klinické studie