Sprycel 70 mg tbl. flm. 60

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 4. prosinec 2017
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

SÚKL obdržel od dánské národní autority informaci o záchytu jednoho balení padělku léčivého přípravku Sprycel 70 mg tbl. flm. 60, číslo šarže AAK7575, s dobou použitelnosti 10/2018. Balení bylo zachyceno po přebalení na území Dánska a bylo součástí zásilky od bulharského distributora. Tato zásilka byla určena pro trh Dánska, Švédska a Německa. Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Sprycel 70 mg tbl. flm. 60, společnosti Bristol-Myers Squibb Pharma EEIG, Uxbridge Business Park, Sanderson Road, UB8 1DH Uxbridge, Velká Británie, dotčená šarže byla dodána na český trh ve čtyřjazyčné jazykové verzi CZ/HU/PL/RO. Předmětná šarže byla identifikována v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na http://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Léky

Lékárny

Očkování

Klinické studie