Sovaldi, 400mg tbl. flm. 28

Typ padělek
Podnět
Datum vyřízení 18. září 2017
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

SÚKL obdržel od německé regulační autority informaci o výskytu padělku léčivého přípravku Sovaldi, 400mg tbl. flm. 28, číslo šarže VVDXD, s dobou použitelnosti 01/2019. Padělaná balení byla identifikována v lékárně v Německu. Číslo šarže odpovídá originálnímu číslu šarže výrobce.

Léčivý přípravek Sovaldi, 400mg tbl flm 28, je v ČR registrován centralizovaným postupem společenství a je indikován k léčbě chronické hepatitidy C u dospělých.

Zástupce držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Gilead Sciences International Ltd, Abington, Cambridge, Anglie potvrdil, že uvedená šarže předmětného léčivého přípravku nebyla dodána do České republiky, šarže nebyla identifikována ani v pravidelných hlášeních distribuovaných léčivých přípravků v ČR.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na http://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

Léky

Lékárny

Očkování

Klinické studie