Lékový záznam pacienta

Zde naleznete důležité informace o Lékovém záznamu pacienta a o eReceptu.

eRecept

Novinka v ordinacích a lékárnách - elektronický recept neboli eRecept. Pro vás jako pacienta neznamená eRecept žádnou zátěž, naopak vám přináší celou řadu výhod. Váš lékárník díky němu získává mnohem více času na komunikaci s vámi. Pro lékaře představuje větší množství informací a jistotu toho, že to, co předepsal, vám bude i vydáno. Vyplnit eRecept nesprávně nelze, a to pro vás znamená mnohem větší jistotu a bezpečí.

SMS recept

eRecept  si můžete nechat doručit prostřednictvím SMS zprávy. Stačí zadat mobilní telefonní číslo do svého lékového záznamu, a všechny eRecepty vám přijdou i na mobilní telefon ve formě šestimístného PIN. Tento PIN spolu s  průkazem pojištěnce stačí k tomu, aby vám lékárník předepsaný lék vydal. Tuto službu oceníte zejména pokud užíváte některé léky dlouhodobě, kdy postačí pouze telefonická konzultace, a máte-li aktivován v lékovém záznamu SMS recept, získáte eRecept i bez návštěvy lékaře.

Lékový záznam

Informace o všech vám předepsaných lécích budete moci jednoduše nalézt na jednom místě. Stačí vyplnit jednoduchou žádost a přístupové údaje k lékovému záznamu obdržíte obratem poštou do vlastních rukou. Při prvotním přihlášení je pouze třeba nastavit nové heslo a následně se jím přihlásít. Získáte tak přístup ke všem eReceptům, které vám byly předepsány a tedy i k informacím o tom, kolik jste za předepsané léky doplatili a jaký přesně lék vám byl v lékárně vydán.

Bližší informace ke spuštění lékového záznamu budou zveřejněny na stránkách portálu O lécích.cz.

Bezplatná infolinka

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na bezplatnou telefonickou linku pro eRecept či Lékový záznam na čísle 800 900 555, která je v provozu ve všední dny od 8 do 17 hodin.

Léky

Lékárny

Očkování

Klinické studie